NowinkySkautingStřediskoPro nováčkyKontakt
GalerieNáš týmOddílyPro rodičePronájem
Střediskový tábor Desná 2018
nowinky 2011

Pour féliciter 2012

Pour féliciter 2012

Poděkování Královéhradeckému kraji

Poděkování Královehradeckému kraji Středisko Krakonoš děkuje Královéhradeckému kraji za poskytnutí grantu ve výši 10 000 Kč na zakoupení nové motorové pily a nezbytného příslušenství. S její pomocí jsme si nařezali dříví nejen na tu letošní zimu, ale umožní nám vyhřát si klubovny i během schůzek v mrazivých dnech let budoucích.
Václav Havel (1936 - 2011)

Skautské vánoční trhy

17. prosince 2011
O stříbrné adventní sobotě si členové našeho střediska přivstali, aby vrchlabským občanům a přítomným turistům zpříjemnili chvíle trávené nakupováním dárků a zařizováním různých jiných věcí. V tento čas, charakteristický spíše předvánočním shonem než sváteční náladou, jsme si pro všechny kolemjdoucí připravili již třetí ročník skautských vánočních trhů. Ti, kteří se dostavili na náměstí T. G. Masaryka, měli možnost alespoň na chvíli hodit za hlavu všechny starosti a užít si svou chvilku zaslouženého odpočinku. Popovídat si s přáteli bylo možné nad sklenkou, nebo spíše nad kelímkem, oblíbeného punče, tradičního svařáku či horké medoviny. Nejen pro děti a řidiče pak byly k dispozici čaje několika příchutí a čokoláda.

Skautské vánoční trhy 2011

Hlavní chloubou našeho sortimentu ovšem byly domácí sejkory, tedy krkonošská obdoba bramboráků. Návštěvníky, kteří si je objednali, neodradila ani fronta zákazníků, kteří stáli před nimi a někteří jejich delikátní chuti podlehli natolik, že si ji vystáli i vícekrát. Tím naše nabídka ovšem nekončila - pochutnat jste si mohli i na preclících, muffinech a zdobených perníčcích, které pro vás napekly naše skautky.

Nechyběl ani doprovodný program v podobě koled zpívaných mladšími členy našeho střediska. Skauti z oddílu Sv. Vavřince si pro změnu připravili divadelní představení pojednávající o jednom dni ze života sněhové vločky. U jejich stánku si pak především děti a jejich rodiče mohli vyzkoušet svou zručnost a předvést, jak talentovaní jsou. Vyráběly se zde totiž vánoční ozdoby.

Děkujeme všem, kteří dorazili a svou koupí některého nápoje nebo pochutiny přispěli na činnost našeho střediska. Těšíme se na vás zase za rok na trzích, nebo kdykoliv předtím na některé z dalších námi pořádaných akcích. Třeba na jubilejním 10. skautském plese, který se koná v pátek 4. února v KD Střelnice.

Bleskovka: Čapkovice Open 2011

neděle 11. prosince 2011 | Malé Svatoňovice
Čapkovice Open 2011 Letošního osmého ročníku skaustkého florbalového turnaje, tradičně pořádaného v rodišti Karla Čapka - v Malých Svatoňovicích, se zúčastnil také 1. oddíl skautů - Jednička. Skauti bravurně reprezentovali naše středisko a do Vrchlabí přivezli pohár za 2. místo. Gratulujeme!

Bleskovka: Dvojitá výprava smečky

pátek 25. — neděle 27. listopadu 2011
Dvojitá výprava vlčácké smečky Poslední listopadový víkend navštívili šestníci a podšestníci z Permoníku nejstaršího člena našeho střediska - Šedáka, u kterého měli prostřednictvím kronik možnost vrátit se zpět v čase a nahlédnout do skautské historie. Mimo to na ně čekala večeře čínskými hůlkami, výprava do Hostinného a další.

Podzim na středisku

25. října 2011
Zahajovací výprava Permoníku
V sobotu 17. září se smečka vlčat vydala na zahajovací výpravu. Namísto Jonáše je spolu se Šmudlou doprovázel Lišák. Z důvodu zmatečné komunikaci s řidičem bohužel nenastoupili do autobusu odjíždějícího v 9:00 směrem Harrachov. Krásné počasí naštěstí nebránilo pěšímu výletu do Štěpanic, a proto se smečka vydala přes Kněžice až k tamnímu hradu po svých.

Zahajovací výprava Permoníku Cestou se vlčáci dozvěděli seznam čtyř věcí, které budou potřebovat k vyzvednutí pokladu - krumpáč, lopatu, dynamit a světlo. Všechny tyto předměty měli možnost si zajistit během her probíhajících v průběhu cesty ke Štěpanickému hradu. Ještě pod kapličkou museli zválcovat povrch nepřístupné louky, u kapličky postavit obrovskou věž a zneškodnit hledače pokladů kteří je pronásledují. U fotbalového hřiště v Kněžicích natrénovali práci s buzolou a dozvěděli se, jak to mají těžké horolezci při lezení převisů. Těsně před dosažením cíle museli předvést, že dokážou zacházet s nalezenými věcmi. Po příchodu na hrad zjistili, že byť je skoro zbořený, střeží jej stráž, která jim vstup nehodlá usnadnit.

Jelikož se však většině vlčákům podařilo obstarat všechny předměty, tak už jim v samotném hledání pokladu nic nebránilo. Ten velmi rychle našel Lukáš a poté, co se všichni zapsali do listiny, poklad opět zakopali a užili si chvilku volna na hradě. V 16:00 se pak společně vydali na vzdálený autobus, kterým se přemístili zpět do Vrchlabí. Pro některé byl výlet trochu náročnější, ale všichni si jej užili

Slavnostní oheň ke dni Sv. Václava
Oheň ke dni Sv. Václava 2011 I letos se na konci září sešli členové našeho skautského střediska, aby společně oslavili svátek Sv. Václava. Jelikož ale bez práce nejsou koláče, musely nejprve skautky se světluškami vyčistit ohniště od plevele, skauti vyrobit fakuli potřebnou k zapálení ohně a vlčata vyrobit a připravit lavičky. Samotný oheň postavily skautky a zapálil jej vedoucí Jedničky Batole.

Ohnivcem, který se stará o to, aby nám oheň hořel po celou dobu, se stala Denča. Každý oddíl si pro ostatní připravil nějakou scénku či hru, kterými jsme oslavili tento státní svátek. Zahráli jsme si hru při které nám nebylo rozumět, protože jsme měli pusu zapříčenou sirkou. Rangers nás naučily pohybovou hru a Mattoni píseň o motýlku. Hrou na kytaru nám chvíli strávenou u ohně zpříjemňoval Frankey.

Výprava velkého vytí
V sobotu 22. října se všichni vlčáci sešli na klubovně, kde na ně čekala připravená šifra. Z ní se dozvěděli, že si mají jít nakoupit potraviny k uvaření oběda. Bohužel se některým povedlo koupit místo cukru - krupice cukr a hrubou krupici. Ta se jim navíc vysypala před obchodem. Po nákupu se obě šestky pustily do vaření gulášové polévky.

Odpoledne je čekala cesta k poradní skále. Rozbahněné pole je přinutilo ke zvolení jiné cesty, která způsobila dvouhodinové zpoždění a dokončení stavby bunkru jim proto překazila tma. Chvíli po západu slunce zapálili vlčáckým plamenem oheň, u něhož se z nováčků stali řádní členové smečky, což jim mimo jiné umožní stát se strážci totemové hole.

Pod rouškou tmy se všichni odebrali zpět na klubovnu, kde se ohřáli a ihned se pustili do prozkoumávání nových stezek, které u ohně obdrželi. Večer byl zakončen četbou pohádky o Mauglím.

Ačkoliv oficiální budíček byl v 8 hodin, již v půl páté ráno se nikomu z mladších členů nechtělo spát, a tak se sami od sebe opět pustili do plnění stezek. Byli při tom však tak hluční že vzbudili i Jonáše se Šmudlou. Dopoledne si společně otiskli znak smečky na nová trička a opět plnili stezky. Někteří proto dokázali skoro nemožné. Stezku, která se plní celý rok, zvládli za jeden den.

K obědu si na ohýnku, který po dlouhém boji dokázali Lukáš a Křeček rozdělat, všichni opekli buřtíky. Pak byl na programu již jen společný úklid a odchod domů.

Výprava Velkého vytí 2011 Výprava Velkého vytí 2011 Výprava Velkého vytí 2011

Nábor nováčků

Máte zájem přihlásit své dítě do naší organizace? Není nic jednoduššího, než vybrat jeden z oddílů a kontaktovat příslušného vedoucího. Program schůzek jednotlivých oddílů je vždy přizpůsoben dané věkové kategorii a pohlaví dětí, přičemž uvedený věk je pouze orientační. Nejste-li si jistí správností vašeho výběru, můžete kontaktovat vůdce střediska, který vám s tím pomůže. Pokud se ukáže až na schůzce, že dítěti by více vyhovoval jiný oddíl, bude mu samozřejmě umožněn okamžitý přestup. Vstup do oddílu je možný nejen na začátku školního roku, ale také kdykoliv v jeho průběhu a návštěva prvních schůzek je navíc zcela nezávazná.

Před první navštěvou schůzky kontaktujte příslušného vedoucího oddílu:
Mravenečci - předškoláci a prvňáčci
Permoník - vlčata (kluci ve věku 7-10 let)
Poštolky - světlušky a skautky (holky ve věku 7-10 a 11-15 let)
Jednička - skauti (kluci ve věku 11-15 let)
Wapiti - roveři & rangers (kluci a holky starší 15-ti let)

Skautský tábor PECKA 2011

16. července — 30. července 2011
Přinášíme vám táborový zpravodaj s podrobnými a definitivními informacemi o společném táboře 1. oddílu skautů – Jedničky a 2. smečky vlčat - Permoníku . Tábor se letos uskuteční na našem kmenovém tábořišti na Pecce.

Dokumenty pro táborníky a jejich rodiče:
Informace o táboře
Formuláře
Seznam věcí na tábor
Kde nás najdete

Skautský ples 2011: SLAMÁK

sobota 5. února 2011 | KD Střelnice Vrchlabí
Skautský ples 2011 A je to tady, dámy a pánové, pořádáme další ročník skautského plesu. Tentokrát bude zaměřen na podporu nových skautských kluboven. Přijďte se pobavit a zároveň se dozvědět něco bližšího o projektu Slamák. Své dotazy můžete položit na facebooku a místa k přespání na klubovně rezervovat u vedoucího střediska.
ARCHIV PŘEDCHOZÍCH LET

2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004
instagram — @skauti_vrchlabifacebook — @skautvrchlabirajče.net — skautizvrchlabi

Skauti v českých médiích

Vybrané články ze skautské Křižovatky

Junák — český skaut, z. s. | stránky ústředí
Skautská křižovatka
facebook: Junák — český skaut
instagram: Junák — český skaut
Skautská křižovatka
Skautská křižovatka

Podporují naši činnost
Královéhradecký krajMěsto VrchlabíMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy