Aktualizace:
25. června 2018
Jednička - 1. oddíl skautů

Jednička - tábor 2006 1. oddíl skautů patří mezi nejstarší oddíly vrchlabského střediska. Byl jedním z jeho zakládajících. Jeho pestrý program je určen všem, kteří mají chuť chodit na výpravy do přírody, chtějí umět poznat javor od buku a hlavně pro ty, kteří chtějí získat kupu nových a dobrých kamarádů a zažít tu nezapomenutelnou přátelskou a dobrodružnou atmosféru skautských táborů, poznat sám sebe, vžít se do role conquistadorů, postav z Pána prstenů, starověkých Keltů, středověkých šlechticů nebo supertajných agentů, plnících důležitou misi. Zažijí také kupu legrace a srandy a určitě se nebudou nudit na schůzkách, které pro ně připravují rádcové jednotlivých družin i vedení oddílu.

Termíny schůzek

Oddílové schůzky
každý lichý čtvrtek od 16:30 do 19:00

Družinovka Tygrů
ve středu od 16:30 do 18:00

Družinovka Jestřábů
v úterý od 16:00 do 17:30

Organizace oddílu

V čele oddílu jsou dva vedoucí – Josef Kubát, skautským jménem Mattoni, a Ondřej Bartoš, skautským jménem Batole. Oddíl tvoří dvě družiny - Tygři pod vedením rádce Matěje Ševčíka – Loly a podrádce Vojty Janalíka – Brzdy a Jestřábi pod vedením rádce Kuby Beyra – Makaka a podrádce Martina Kubáta - Valiho. V rámci družin chlapci prožívají nejrůznější dobrodružství v malých skupinkách. Rádce družiny je vždy o něco starší než zbytek družiny. Kluci tak mají k němu nejblíže, věkově blízký rádce jim často rozumí lépe než dospělý vedoucí a zároveň díky svému mírnému věkovému odstupu a větším zkušenostem jim dokáže v ledasčem poradit. Jednou za 14 dní se oddíl schází na oddílové schůzce, kde je prostor pro větší hry se složitějšími pravidly a také pro mezidružinové souboje a klání.


Připojte se k nám...

Chceš-li se přihlásit do tohoto oddílu a je ti více než 11 let, pak neváhej a ozvi se na nějaký z dole uvedených mailů nebo telefonů, popř. navštiv facebookové stránky. Nebo, pokud máš dost odvahy, můžeš přijít přímo na některou ze schůzek (termíny jsou výše). Na schůzku se můžeš přijít podívat pouze nezávazně, zkusit si zahrát pár her a sám nejlíp poznáš jak takový život ve skautském oddílu vypadá a jestli tě bude bavit. V případě zájmu obdržíš další potřebné informace.

V oddíle se na tebe těší:
Batole, Mattoni, Lola, Brzda, Makak, Vali, Smíšek, Sopka, Sváča, Zlatohlávek, Snílek, Harry a další.

Ke stažení: Přihláška mladšího člena

Co v oddílu děláme

Hrajeme hry, chodíme do přírody, zažíváme spoustu legrace. Hry nejrůznější od běhaček na vyblbnutí se, přes zábavné hry pro pobavení, také zajímavé hry, při kterých se něco zajímavého naučíme až po napínavé a drsné bojovky a noční hry. Pro bližší představu zde máte pár akcí z minulého roku:

Stínadla
„Je to opět tady. Ve Stínadlech to znova vře. Nad celou čtvrtí se ozývá bojovná píseň Vontů. Stávajicí Velký Vont ohlásil, že již dál nechce vládnout a chce předat svoji funkci někomu mladšímu. Zájemci o tuto funkci jsou dva – Otakar Losna a Štěpán Mažňák. Oba mají přibližně stejný počet příznivců. Ale vontská tradice říká, že vládnout může pouze jeden. Ten, který vyhraje velký boj...“ Tak začíná velká skautská hra ve Dvoře Králové n. L., které se již tradičně účastní několik stovek skautů z celé země. Dvůr Králové se na celý den a část noci promění ve Foglarova Stínadla a město zaplní stovky mladých lidí v dobových oblecích, kteří se snaží plněním desítek úkolů vyhrát a zajistit tak vítězství svého vůdce v boji o post Velkého Vonta... Hry jsme se v tomto roce zúčastnili poprvé a zajisté nevynecháme další ročníky!

Floorbalový turnaj
Na něj jsme vyrazili hájit barvy našeho oddílu v prosinci do Malých Svatoňovic. Této již tradiční akce se účastníme každý rok, a naše umístění je rok od roku lepší!

Mafie 2012
Další velká akce – víkendová hra s všeříkajícím názvem. Plnění spousty nejrozmanitějších úkolů, schovávání se v křivolakých uličkách města, střílení z vodních pistolek... Hlavně spousta akce, napětí a zábavy!

No a samozřejmě... TÁBOR!
Konal se na přelomu července a srpna v krásném Podzvičinsku, konkrétně v Kalu u Pecky. Tábor jsme absolvovali společně s 3. oddílem skautů ze Dvora Králové nad Labem. Obklopeni kopci a lesy, potokem, přírodou, v noci hvězdami... Nádhera! Podobu tábora výrazně ovlivnila etapová hra na motivy Policie ČR, během které se skauti stali (samozřejmě až po absolvování výcviku a policejní akademie) policisty – vyšetřovateli, někteří pak státními zástupci či advokáty, a všichni společně během vyšetřování i následného soudního řízení spolupracovali při odhalování pachatelů těch nejzávažnějších zločinů. Hra vyvrcholila velkou dvoudenní závěrečnou etapou, během které byli skauti odkázáni jen a jen sami na sebe.


Fotogalerie


Jednička - 1. oddíl skautů Jednička - 1. oddíl skautů Jednička - 1. oddíl skautů Jednička - 1. oddíl skautů Jednička - 1. oddíl skautů Jednička - 1. oddíl skautů Jednička - 1. oddíl skautů Jednička - 1. oddíl skautů Jednička - 1. oddíl skautů Jednička - 1. oddíl skautů Jednička - 1. oddíl skautů Jednička - 1. oddíl skautů Jednička - 1. oddíl skautů Jednička - 1. oddíl skautů Jednička - 1. oddíl skautů


Informace pro rodiče

Nechte své dítě vyrůst ve skautu a uvidíte, že dokáže velké věci. Neztratí se nikde ve světě a získá spoustu dovedností.

Jak je oddíl organizován?
V čele oddílu je vedoucí - Ondřej Bartoš – Batole, který zároveň vede i starší družinu Jestřábů. Jeho pravou rukou a zástupcem je Aleš Kalenský – Paleček. Oddíl tvoří dvě družiny - Tygři pod vedením Honzy Maška – Frankeyho a Zajíce a Jestřábi pod vedením Batolete a Lišáka. V rámci družin chlapci prožívají nejrůznější dobrodružství v malých skupinkách a ovlivňují se tak navzájem. Rádce družiny je vždy o několik let starší než jeho členové. Ti tak mají k němu nejblíže, lépe jim rozumí a tak jim dokáže v ledasčem poradit. Ve skautu se snažíme vychovat z mladého člověka dobrého občana naší vlasti, člověka, který je nejen pro sebe, ale i pro celou společnost přínosem a nežije jen sám pro sebe. Člověka, který umí nejen uvařit polévku na ohništi v kotlíku, ale také umí zapnout počítač a poslat například e-mail nebo si v 15-ti letech umí požádat o občanku. Snažíme se děti naučit vlastnostem, které jsou v životě a dnešní společnosti potřebné – spolehlivosti, čestnosti, zdravému sebevědomí, přátelskému přístupu k lidem. Navíc dětem nabízí smysluplné a často netradiční využití volného času.

Jaká je činnost oddílu?
Základní činností oddílu jsou schůzky, které probíhají celý rok kromě prázdnin. Na schůzkách družinových se schází jednotlivé družiny, jednou za 14 dní se sejde celý oddíl na schůzce oddílové. Dále jsou to jedno- a vícedenní výpravy (přibližně jednou za 2 měsíce) a samozřejmě vyvrcholení celého roku – letní tábor.

Výdaje spojené s členstvím v oddíle (přibližně za rok)
Registrace 350,-
Příspěvky do oddílové pokladny 100,-
Výpravy 500,-
Tábor 2 000,-
----------------------------------------------
CELKEM asi 3000,-

Pozn. Jednorázovým výdajem je pořízení skautského kroje, které vyjde přibližně na 800 – 1000 Kč.

Pokud uvažujete o tom, že dítě do oddílu přihlášíte, nebo máte jakékoli další dotazy, obraťte se, prosím, na vedoucího oddílu Ondřeje Bartoše (e-mail: ondrej_bartos@seznam.cz, mobil: 602 306 344).


Kontakt na vedení

Vůdce 1. oddílu skautů - Jedničky
Josef Kubát - Mattoni
e-mail: josefkubat@email.cz
mobil: 603 553 207

Rádce 1. oddílu skautů - Jedničky
Ondřej Bartoš - Batole
e-mail: ondrej_bartos@seznam.cz
mobil: 602 306 344


Logo Krakonoš Nacházíte se na oficiálních internetových stránkach skautského střediska Krakonoš Vrchlabí.
All Original Content is copyright