NowinkySkautingStřediskoPro nováčkyKontakt
GalerieNáš týmOddílyPro rodičePronájem
Střediskový tábor Desná 2018
nowinky 2016

Betlémské světlo

24. prosince 2016
V sobotu 17. prosince bylo Betlémské světlo dopraveno skauty do České republiky a jako tradičně se rozšířilo napříč celou naší vlastí. Mezi místy, kde bylo možné vyzvednout si plamínek, který se pro mnohé rodiny stal neoddělitelnou součástí vánočních svátků, bylo také Vrchlabí. My jsme ho jako obvykle roznášeli po Vrchlabí přímo na Štědrý den.

Betlémské světlo 2016 Betlémské světlo 2016

Mottem letošního ročníku je "Odvážné vytvářet mír". To vychází z Ježíšovy řeči známé též jako Horského kázání - „Blaze těm, kdo působí pokoj, neboť oni budou nazváni syny Božími. Blaze těm, kdo jsou pronásledováni pro spravedlnost, neboť jejich je království nebeské.“ (Mt 5, 9–10)

Ačkoliv má toto světlo, podobně jako celé vánoční svátky, svůj původ v Křesťanství, je třeba zdůraznit, že plamínek je určen všem lidem dobré vůle a není vázan na konkrétní náboženské vyznání.

Zapište si do diáře...

14. skautský ples bude 18. února 2017 Po roční pauze se vracíme s dalším ročníkem oblíbeného vrchlabského skautského plesu, a to již počtrnácté. Posledně jsme pro vás připravili večírek s Addams family. Téma následujícího ročníku vám prozdradíme v lednu, ale každopádně si nic neplánujte na sobotu 18. února 2017 večer, protože o váš program se postaráme my! Věříme, že si tento jedinečný večer nenecháte ujít a již teď se na nás těšíte minimálně stejně, jako my na vás. ;-)

Výprava vlčat na Pecku

4. prosince 2016
Na naši základnu na Pecce jezdíme již řadu let. Děti na ni vyráží nejen proto, abychom v nich vybudovali vztah k ní, ale také aby blíže poznaly lokalitu, kde se velmi často konají letní tábory. Když pak v létě opouštějí na delší dobu své rodiče, odjíždějí na místo, které pro ně není jednou velkou neznámou a nedělá jim takový problém cítit se tam jako doma. Poslední skupinkou z našeho střediska, která tam v tomto roce vyrazila, byla naše smečka vlčat nesoucí označení Permoník. Na fotky z jejich výpravy se mrkněte do přiložené galerie.

Výprava vlčat na Pecku Výprava vlčat na Pecku Výprava vlčat na Pecku

Přivítání nováčků u světlušek

2. prosince 2016
Příchod nových členů do skautu je spojen s poznáváním pro ně dosud neznámého prostředí. A jelikož skaut nejsou jen hry, ale také příprava na život, je dobré všem příchozím začátky co nejvíce ulehčit a pomoci jim začlenit se do již sehraného kolektivu. Pro tyto účely jsou pro všechny členy Junáka - českého skauta k dispozici příslušné metodické pomůcky. Jendou z nich je knížečka zvaná Nováček pro světlušky.

Šátky pro světlušky

Tu holky z oddílu Poštolek obdržely na páteční schůzce spolu se žlutým šátkem, který je typický nejen pro roj světlušek, ale také pro smečku vlčat. A ano, i vlčata mají svou příručku Nováčka. Jen její průvodkyní není Lucinka s kouzelnou Lucernou, ale postavy z Knihy džunglí. Obě dvě verze Nováčka jsou však připraveny hravým způsobem, aby děti seznamování se se základy skautingu bavilo.

Vánoční strom od rodiny Wolfových

30. listopadu 2016
Vánoční strom od rodiny Wolfových z Pecky Od prvního adventního víkendu zdobí Staroměstské náměstí v Praze téměř sedmdesátiletý a přes třicet metrů vysoký smrk. Ten Praze věnovala rodina Wolfových z Pecky, kteří nám na léto každoročně bezplatně zapůjčují svou louku k pořádání táborů. Pan František Wolf přihlásil strom do soutěže vypisované pořadateli vánočních trhů již vloni a už tehdy se dostal do nejužšího výběru. Rodina Wolfových jej proto přihlásila do soutěže znovu a letos v ní triumfoval. Sám František Wolf se toho buhužel již nedožil. Jak prozradila jeho žena, "manžel se tu narodil a prožil tu celý život. Smrk byl vysazený jeho otcem, když byly manželovi dva nebo tři roky. Loni, když už byl nemocný, mě požádal, abych strom vyfotila a poslala do soutěže. Na jeho památku jsme darovali smrk Praze." Na synchronizované rozsvěcení stromu se můžete podívat každou hodinu od 17:30 do 20:30, a to až do 6. ledna 2017.

Představujeme vám Skorky :)

27. listopadu 2016
Na tzv. halloweencké výprávě, kterou skauti podnikli trochu opožděně o posledním lisopadovém víkendu, si koedukovaný oddíl skautů a skautek zvolil nové jméno - Skorci. Výprava se odehrála v Lánově v Márnici a jejím tématem byli Upíři. Krom nového jména vymysleli také pokřik. Koedukovaný oddíl je nejmladším oddílem na našem středisku a dosud žádné jméno neměl. Nyní nese název po ptácích z rodu pěvců obývajících horské bystřiny.

Skorci: halloweenská výprava Skorci: halloweenská výprava Skorci: halloweenská výprava

Sametová revoluce 2016

20. listopadu 2016
Historicky naučná hra čekala na vrchlabské skauty přímo v den státního svátku ČR, tedy 17. listopadu. Lehce stravitelnou a zábavnou formou byly děti seznámeny s událostimi odehrávajícími se nejen na přelomu let 1989 - 1990. Na tuto akci navazoval program určený pro širokou veřejnost, jehož vrcholem byl koncert kapely GOJI. Fotografie ze hry si můžete prohlédnout v našem fotoalbu, snímky z navazujícího koncertu na náměstí pak naleznete v galerii pana Nováka.

Akce: Sametová revoluce Akce: Sametová revoluce zdroj: hory200.rajce.net

Kdy, když ne teď? Kdo, když ne my?

Vrchlabští skauti vás srdečně zvou na koncert ku příležitosti výročí Sametové revoluce, které předcházel policejní zásah proti studentské demonstraci. Dne 17. listopadu na vrchlabském Náměstí T.G.M. vystoupí kapela GOJI. Pokud se na akci chystáte, určitě se vám budou hodit klíče, svíčka a vhod přijde i termoska s horkým čajem na zahřátí. Přijďte si s námi zacinkat klíčema a připomenout si den, který přinesl Česku demokratický režim.

Sametový koncert

Setkání vůdců III

4.—6. listopadu 2016 | Hostinné
Setkání vůdců III Není na škodu občas si vyměnit zkušenosti s lidmi, kteří zastávají stejnou, nebo podobnou funkci jako vy, avšak na jiném místě. I v případě skautingu totiž platí, že když dva dělají totéž, nemusí to být totéž. Přesně tuto příležitost dostali vůdci oddílů především z Královéhradeckého kraje, kteří se setkali v Hostinném, kde na ně čekaly nejen vzdělávací programy, ale také třeba sportovní turnaj. Z přednášek stojí za zmínku třeba time management, příprava a realizace projektů, strategie vedení střediska, jak na živé děti - ADHD nebo skautská gastronomie, aneb od pytlíkáčky k mňamce. Tu měl ostatně pod palcem profesionální kuchař a člen našeho střediska - Šmudla. A bylo toho mnohem více. Na své si tak přišel každý účastník, mezi nimiž nechybělo ani 8 zástupců ze střediska Krakonoš.

Planetárium na skautské schůzce

21. října 2016
Skauting je narozdíl od většiny dětských zájmových kroužků zaměřen na jejich všestranný rozvoj, čemuž odpovídá i program schůzek. Aby tato idea byla naplněna, bývají standardní schůzky občas nahrazeny nějakou mimořádnou. Ta se tentokráte uskutečnila v tělocvičně gymnázia, kde byla pro účastníky postavena putovní hvězdná obloha. Ta umožnila dětem prohlédnout si nebe nad hlavou za odborného výkladu a proniknout tak hlouběji do principů fungování sluneční soustavy.

Planetárium Planetárium Planetárium

Křížem krážem republikou 2016

9. října 2016
Skautská cestovatelská akce, jejímž cílem je nasbírat co nejvíce bodů, nechyběla v kalendáři našich roverů ani v tomto roce. Wapitti vyrazili nasbírat co nejvíce bodů za najeté kilometry na českých železnicích během 24 hodin a neopomněli splnit ani další úkoly - třeba návštěvu nějaké památky. Letos si vybrali Národní památník na pražském Vítkově. Za zvolenou trasu Pardubice - Bohumín - Český Těšín - Frýdek-Místek - Valašské Meziříčí - Hranice na Moravě - Břeclav - Praha - Turnov - Pardubice si vyjezdili 1081,5 bodů. Na vítězný tým to sice nestačilo, na skvěle strávený den však ano. Proto se již teď všichni zúčastnění těší na další, a sice jubilejní desátý ročník.

Křížem krážem republikou 2016 Křížem krážem republikou 2016 Křížem krážem republikou 2016

Dveře nováčkům jsou stále otevřeny!

22. září 2016
Náborová schůzka je sice již za námi, ale nové členy nabíráme i nadále, tak pokud se chcete přidat i vy, nebo víte o někom, kdo by se rád stal skautem či skautkou, tak neváhejte kontaktovat někoho z vedoucích oddílů a/nebo doražte na jakoukoliv oddílovou schůzku. Skautem se totiž může stát kdokoliv a kdykoliv! ;-) Budeme se na vás těšit. Zatím se můžete mrknout na pár fotek z letošního dne otevřených dveří, nebo chcete-li z náborové schůzky. Ta proběhla ve slunečné zářijové páteční odpoledne.

Náborová schůzka 2016 Náborová schůzka 2016 Náborová schůzka 2016

Skauti nejsou z plyše. A co vy?

21. září 2016
Ty nejlepší zážitky z léta děti obvykle nasbírají na táboře. Cesta k nim je jednoduchá a začíná již na podzim. To totiž začínají oddílové schůzky, na kterých je pro děti připraven program podobný právě tomu táborovému. Pokud se tedy chcete stát skautem či skautkou i vy, doražte již tento pátek 23. září na speciální náborovou schůzku. A když ji nestihnete, nevadí. Doražte na jakoukoliv jinou oddílovou schůzku. Jejich termíny i jména vedoucích, které doporučujeme předem kontaktovat, naleznete v sekci oddíly.

Na jedno však bacha! Skauting je jen pro ty, kteří nejsou z plyše! To je v podstatě jediná podmínka, kterou musí nováčci splňovat. Pokud byla vaše maminka také skautka a bude vás vypravovat, vyřiďte jí, že kluci šátek pod límcem již nějaký ten pátek nenosí. Jo a medvídka, či jiného plyšáka si na tábor klidně vemte! ;-) Jenom pozor, aby nezažil stejné dobrodružství, jako ten ve videu z dílny SVAT.

Na tropickou schůzku dorazila zima!

12. září 2016
Co na tom, že tento zářijový víkend byl v Česku ve znamení tropických teplot. Ve Hře o trůny nás přeci již šestou sezónu varují, že zima se blíží (winter is coming). No a skauti a skautky z Koedukovaného oddílu se na ni pořádně připravili. To si ostatně můžete ověřit v albu zachycujícím první poprázdninové schůzky nejen jejich oddílu, ale také světlušek a vlčat. Záběry také z dalších aktivit Koedukovaného oddílu pak naleznete na jejich facebookovém profilu.

Zima dorazila na první poprázdninovou schůzku

Skautský rok 2016/2017

9. září 2016
Nový skautský rok zahajujeme již tento pátek 9.9.2016 oddílovými schůzkami. Ty začínají ve stejném čase jako v minulém roce - pro všechny oddíly v 17 hodin. Zatímco schůzky vlčat a světlušek jsou však devadesátiminutové, skauty a skautky čekají schůzky o 30 minut delší. Klubovny speciálně pro vás vedoucí minulý týden uklidili, tak doražte. Už se na vás moc těšíme! :-)

Schůzky vlčat a světlušek (pátek 17:00-18:30) Schůzky skautů a skautek (pátek 17:00-19:00)

Náborová schůzka

2. září 2016
Září je začátkem nejen nového školního roku, ale také toho skautského, v tomto případě 2016/2017. Spolu s ním se opět rozbíhají oddílové schůzky. Na ty první se stávající členové mohou těšit již v pátek 9. září. Toto období je také ideální čas, kdy začít chodit do skautu, případně do něj přihlásit své dítě. Při té příležitosti jsme si pro vás na pátek 23. září 2016 od 17 hod. připravili náborovou schůzku, kde si nanečisto vyzkoušíte něco málo z toho, co ve skautu můžete zažít. Akce je zaměřena na věkovou skupinu 6-13 let, ale dorazit můžou i starší děti a samozřejmě i jejich rodiče, prarodiče či sourozenci. Vzhledem k programu doporučujeme sportovnější oblečení. Nic víc nepotřebujete.

Náborová schůzka 23. září 2016

Pokud byste se chtěli do skautu přihlásit, ale termín speciální náborové schůzky vám nevyhovuje, nevadí. Mrkněte se do sekce oddíly na termíny standardních schůzek a doražte na ni. Každého nováčka necháme pár schůzek, aby se rozkoukal a přesvědčil se, že chce zažít dobrodružství a tedy stát se skautem! Formality, jako je třeba přihláška nebo členský příspěvek, řešíme až když se dítěti u nás zalíbí.

Galerie z letních táborů

31. srpna 2016
Tábory jsou již za námi, ale proč si je nepřipomenout. Jak jste si mohli přečíst v našich on-line reportech, Koedukovaný oddíl vyrazil spolu s Permoníkem do Mařenic, kde hráli etapové hry Pán času a Harry Potter. Zahráli si na hvězdné reportéry, vyzkoušeli si práci novinářů a také se vypravili na výlety mimo tábořiště. Navíc si zahráli famfrpál a zatancovali si s Elvisem.
Poštolky se vydaly na naši domovskou Pecku, kde na ně čekala Cesta kolem světa. Poté, co si vyrobily cestovní pasy, zavítaly do Norska, následně do Francie a Ameriky nebo také do Číny.

Tábor Koedukovaného oddílu a Permoníku v Mařenicích Tábor Poštolek na Pecce

Výroční zpráva za rok 2015

Výroční zpráva za rok 2015 Rok 2015 byl pro středisko Krakonoš výjimečný především tím, že jsme v něm oslavili výročí 70 let od zakořenění skautingu v našem krkonošském městečku Vrchlabí. Oslavy tohoto jubilea byly sice jeho významnou součástí, ale zdaleka to nebylo jediné, co minulý rok přinesl. Pořádali jsme třeba 13. ročník skautského plesu, vyrazili na střediskový tábor a podnikli několik výprav. Shrnutí uplynulého roku najdete ve výroční zprávě.

Online report: Pecka 2016

24.—30. července 2016
Tábor Pecka 2016: Cesta kolem světa

Zatímco část střediska se ze svého prázdninového pobytu v Mařenicích v neděli vracela do Vrchlabí, holky z oddílu Poštolek na svůj tábor tentýž den teprve vyrazily. Za svou destinaci si zvolily již osvědčenou Pecku, kde je čeká báječný program připravený Dádou a Hermou, v rámci kterého podniknou Cestu kolem světa.

pondělí 25. července 2016

Dnes po snídani jsme vyrazily na procházku kolem kostela až na náměstí ke kašně a zpět na chatu. Uvařily jsme si oběd a pak nás smetla vlna tsunami a vyplavila u norských hranic. Na koupališti jsme procvičily plavání, abychom mohly vylovit lahev se vzkazem. V naší cestovní kanceláři jsme se všechny představily a řekly pár slov o své zemi. Tak začala naše Cesta kolem světa.

Tábor Pecka 2016

úterý 26. července 2016

Dnes dopoledne jsme si vyráběly cestovní pasy a z Norska jsme docestovaly do Francie, kde jsme postavily naši Eiffelovu věž. Také máme za sebou velké mytí a večerní procházku při západu slunce.

Tábor Pecka 2016 - cesta do Francie

středa 27. července 2016

Tábor Pecka 2016 - cesta do Francie Dnešní dopoledne bylo tvořivé. Barvama ve spreji jsme si vyzdobily nová oddílová trička. To holky moc bavilo a povedly se. Odpoledne jsme zůstaly na chatě kvůli dešti, a tak jsme vycestovaly do Ameriky, kde nás čekala zábavná soutěž v casinu. Po večeři jsme se šly opět projít a sledovaly západ slunce.

čtvrtek 28. července 2016

Po snídani se s čínským cestovním pasem, vyrobeným pomocí čínské polévky, vydaly holky na cestu po hedvábné stezce. Po cestě luštily šifry a spolupracovaly v týmech. Odpoledne jsme si vyrobily náramky z různých materiálů a pak šly rovnou do sprch.

Tábor Pecka 2016 - relax u kostela

pátek 29. července 2016

Vzbudily jsme se do deštivého dne, tak jsme se pustily do plánování výpravy, kterou chceme podniknout nejspíš v říjnu. Holky si vybraly, kam by chtěly jet a sepsaly seznam věcí, co je třeba zařídit, než se na takovou výpravu vydáme. K obědu uválely 90 sladkých jablkových knedlíků a odpoledne vyrazily na hrad Pecka. Večer jsme ukončily naše cestování a oslavily to. Nechyběl samozřejmě ani táborový oheň. :)

Tábor Pecka 2016 - návštěva hradu Pecka

Online report: Tábor Mařenice 2016

Tábor Mařenice 2016: Pán času

Odjezdem z Vrchlabí do Mařenic započal v sobotu první letošní skautský tábor pořádaný naším střediskem. Po vybalení věcí se všichni shromáždili u zahajovacího ohně, který byl především pro nováčky velkým zážitkem. Jelikož dětem nedovolujeme brát si s sebou mobilní telefony, budeme vás stejně jako v předchozích letech informovat o dění na táboře průběžně na našich stránkách. Zatímco program vlčat se letos ponese v duchu Harryho Potera, skauti a skautky budou hrát hru na motivy Pána času.

celý tábor
skauti a skautky - hrají společnou celotáborovou hru Pán času
vlčata - hrají celotáborovou hru Harry Potter

víkend 16. - 17. července 2016

My, skauti z Vrchlabí, jsme se v sobotu 16.7. sešli na Střelnici a odjeli autobusem na tábor do Mařenic na týden.
Niki
První cesta časostrojem byla úspěšná. Egypt byl zachráněn. Košile promočeny a otroci byli osvobozeni.
Viki
Skauti začali svou etapu. Vedoucí tábora Jonáš zapálil oheň. Poté jsme zpívali a seznamovali se s pravidly.
Týna
Podařilo se mi z plechového hrníčku pomocí stožáru na vlajku udělat placku. Asi bych měl vytahovat hrníček z díry na stožár.
Tom
Zachránili jsme egyptské otroky a museli jsme podplatit otrokáře. Cestou jsme přešli řeku Nil ale byla to jen hra.
Chip
Stožár na vlajku postavíte tak, že vykopete díru, zapomenete na dně hrnek, zakopete stožár a dáte kolem něj kameny a hned máte postavený stožár a placatý hrnek jako se stalo na našem skautském táboře v Mařenicích.
Vali
Vlčata druhý den zahájila etapovou hru na téma Harry Potter. Po rozdělení do kolejí si kluci vyrobili vlastní kouzelnické hůlky a naučili se první zaklínadla.
Po deštivém dni se všichni rádi uložili ke spánku.

pondělí 18. července 2016

Dnešní den začala vlčata proplétáním při hře twistr a následovala první hodina bylinkářství.
Skauty dnes navštívil Elvis Presley, se kterým secvičili vystoupení na legendární píseň Jailhouse Rock.

Tábor Mařenice 2016: Jailhouse Rock
Odpoledne vlčata musela díky školnímu trestu projít temným a začarovaným Zapovězeným lesem. I když někdo ztratil cestu, nakonec všichni prošli.
Po Zapovězeném lese následoval rychlý přesun na další hodinu. Tou se ukázala být číselná magie. Zde se vlčáci pokoušeli rozluštit vícero různých zpráv.
Twitter Pročtěte si pondělní táborové tweety skautů.

úterý 19. července 2016

V úterý strávila vlčata dopoledne přípravou ohniště, vytvořením úchytu na kotlík a následném vařením v něm. Kluci si uvařili hustou polévku.
Po umytí několika kotlíků a spousty ešusů následovala etapa - Vrba mlátička. Úkolem bylo vyhnout se molitanovým větvím a dotknout se kmene.
Večer za tmy pak šli zjistit, co zde žije za kouzelné tvory.
Přečtěte si skautské táborové noviny, v nichž jsou články táborníků vydané bez stylistické korektury. #NoGrammarNazi

Tábor Mařenice 2016: noviny

středa 20. července 2016

Ve středu dopoledne celý tábor hrál famfrpál. Nejprve se střetly týmy dětí navzájem. Pak všechny děti (AllStar Team) soupeřily s vedoucími (OldStar Team)

Tábor Mařenice 2016: Famfrpál
Odpoledne jsme se všichni přesunuli k místnímu rybníku na koupání.
Večer měla vlčata hodinu jasnovidectví.
Skauti si zkusili úlohu zuřivého reportéra, a poté se vydali do starověké Mezopotámie, kde pomáhali tvořit Chammurapiho zákoník.
mp3Zuřivý reportér Tom právě stojí u nějakýho rybníku...
mp3Zuřivá reportérka Viki se nachází na famfrpálovém hřišti...
mp3Zuřivá reportérka Niki si zahrála roli odrážeče a bylo to vážně super!
mp3Zuřivý reportér Chip je u chaty Maruška a právě je svědkem turnaje famfrpálu...
mp3Zuřivá reportérka Týna ví, že cílem skautského famfrpálu je mít tři zlatonky.
mp3Zuřivá reportérka Vali je v zapadlé vesnici u České lípy, kde jsou sice nádherné domy, ale za lepší rodinu se tam může považovat každá, která má na dveřích zvonek...

čtvrtek 21. července 2016

Dnes se celý tábor vypravil z chaty pryč, aby táborníci prozkoumali zatím neznámé kraje.
Vlčata se vydala kolem nádrže Naděje na zříceninu hradu Milštejn.
Skauti a skautky se vydali do Cvikova, kde je nabral autobus směr Sloup v Čechách. Zde navštívili lesní divadlo, skalní město a hrad, který byl již 5 minut zavřený (bohužel). Na fotce právě hrají improvizovanou (nikdo neví co má dělat, a tak si dělá, co chce) divadelní hru "Upíři a skauti".

Tábor Mařenice 2016: Improvizovaná divadelní hra
Následovalo vyhledání místa na přespání.
Vlčata večer pak do smečky přijala dva nové členy - Vašíka a Máru.

pátek 22. července 2016

Ráno si vlčata procvičila mozkové závity a představivost při logickém uvažování.
Následně, vzhledem k vedru, stavěla až do oběda hráz v blízkém potoce a prozkoumala jeho okolí.
Odpoledne pak vlčata čekala hodina lektvarů.
Skauti se vrátili z husitského tažení plni zážitků ze spaní pod širákem.
Odpoledne se pak zaměřili na přípravu ke slibovému ohni, který následoval večer. Slib splnili Niki, Viki, Vali a Chip.
Také vlčata se věnovala přípravě na slib a poté proběhl i slib samotný. Slibovali Kája, Dan, Jiřík a Vojta.

sobota 23. července 2016

Skauti dnes zakončili etapovou hru jako Páni času a úspěšně porazili úhlavního nepřítele - Ticho.
Odpoledne vlčata i skauti připravovali oheň a poté hráli společnou táborovou hru, kde zjišťovali informace o významných rodech. Z těchto informací si připravili scénku, kterou později zahrají na závěrečném táborovém ohni.


Královéhradecký kraj Konání skautského tábora v Mařenicích bylo realizováno za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Za jejich podporu děkujeme nejen jménem skautského střediska Krakonoš, ale také jménem dětí, které se tábora účastnily.

Táborový zpravodaj: Pecka 2016

Poštolky: 24.—30. července 2016
Táborový zpravodaj: Pecka 2016 Všechny potřebné informace ohledně tábora světlušek, které vyráží na naši domovskou základnu na Pecce, naleznete v přiloženém zpravodaji. Krom seznamu nezbytného vybavení táborníků dokument obsahuje také formuláře, jejichž předání vedoucím je nezbytné pro přijetí dítěte na tábor.

Táborový zpravodaj: Mařenice 2016

Permoník a Koedukovaný oddíl (16.—24. července 2016)
Táborový zpravodaj: Mařenice 2016 Koedukovaný oddíl skautů a skautek se letos vydává společně s vlčaty z Permoníku do okresu Česká Lípa. Podrobnosti o táboře naleznete ve zpravodaji, a to včetně formulářů, které je třeba vyplnit a spolu s dětmi předat před odjezdem příslušným vedoucím.

Závody vlčat a světlušek

7. května 2016 | Hostinné
Závody vlčat a světlušek 2016 Pokud jde o závody, patřil loňský rok skautům a skautkám, ten letošní je tedy, jako každý sudý rok, vyhraněn těm mladším členům Junáka - světluškám a vlčatům. Naše hlídky se z okresního kola sice neprobojovaly do toho krajského, ale všichni dobře víme, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Na průběh mrkněte do galerie.

Svátek Sv. Jiří

22. dubna 2016 | Vrchlabí
Svátek Sv. Jiří 2016 Svatý Jiří, jehož sochu můžeme spatřit na Pražském hradě, kde je vyobrazen v tradičním příběhu pojednávajícím o jeho boji s drakem, kterého samozřejmě přemohl, je patronem nejen několika měst, ale také skautů. A proto jsme ho v den, kdy podle pranostiky vylézají hadi a štíři, oslavili slavnostním ohněm.

Wapiti: Velikonoce na Bílém potoce

28. března 2016 | Vrchlabí
Velikonoce 2016 Velikonoce, coby významný křesťanský svátek, jsou v Česku spjaty s pletením pomlázek a barvením vajíček. Někteří dávají přednost dodržování tradic, jiní jej slaví po svém, eventuálně vůbec. Hrstka dospělých členů našeho střediska se rozhodla vychutnat si tento volný den na zahrádce hraním deskových her.

Den zamyšlení 2016

19. února 2016 | Vrchlabí
Den zamyšlení 2016 Svátek zvaný Thinking Day, který skauti a skautky slaví po celém světě, připadá na 22. února. To je den, kdy se narodil nejen zakladatel skautingu sir Robert Baden-Powel, ale také jeho žena. Pravidelně jej oslavujeme také my na středisku a nevynechali jsme ani letos, jen jsme si jej připomněli o 3 dny dříve. Fotky naleznete v galerii.

Střediskový sněm 2016

Střediskový sněm

Povinností každého skautského střediska je uspořádat jednou za 3 roky sněm. Do kompetence sněmu, jakožto nejvyššího orgánu organizační jednotky (OJ), patří, mimo jiné, volba rady OJ, volba statutárního orgánu OJ a jeho zástupce, volba revizní komise. Statutárním orgánem střediska Krakonoš vrchlabí zůstává i po 13. únoru 2016 Aleš Kalenský - Paleček. Jeho zástupkyní však byla nově zvolena Michaela Sedláčková - Herma. Původní osazenstvo revizní komise pak bylo doplněno o nového člena Jakuba Maška - Jonáše. Gratulujeme! :)
ARCHIV PŘEDCHOZÍCH LET

2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004
instagram — @skauti_vrchlabifacebook — @skautvrchlabirajče.net — skautizvrchlabi

Skauti v českých médiích

Vybrané články ze skautské Křižovatky

Junák — český skaut, z. s. | stránky ústředí
Skautská křižovatka
facebook: Junák — český skaut
instagram: Junák — český skaut
Skautská křižovatka
Skautská křižovatka

Podporují naši činnost
Královéhradecký krajMěsto VrchlabíMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy