pro rodiče

Co získá dítě ve skautu?

• Najde kamarády, z nichž se stanou přátelé na celý život.
  • Bude mít dostatek přirozeného pohybu a pobytu v přírodě.
  • Naučí se samostatnosti, ale i práci v týmu, fungování v kolektivu, zodpovědnosti za sebe i druhé.
  • Získá praktické dovednosti, které se mu budou v životě hodit – naučí se postarat se o sebe v přírodě, osvojí si základy vaření či bezpečnosti při sportech či práci a mnoho dalšího.
  • Zažije mnohá dobrodružství – mezi dětmi různého věku, které se vzájemně učí a předávají si své znalosti a zkušenosti.
  • Pozná prostředí fungující na základě hodnot, jako jsou přátelství a fair-play.
  • 5x ročně dostane skautský časopis odpovídající jeho věkové skupině.

Jednou z technik, které si může vyzkoušet je linoryt Vlčata na rybníku na Pecce Nechybí ani pohybové aktivity - např. zimní olympijské hry v létě

Co pro sebe a své dítě získá rodič?

• Najde pro své dítě bezpečný kolektiv a dobrou partu, která dokáže přijmout dítě s jeho přednostmi i nedostatky.
  • O jeho dítě se postarají vedoucí, kteří jsou náležitě vzděláváni a mají praxi v práci s dětmi.
  • Zajistí dítěti finančně nenáročný tábor – navíc s vedoucími i dětmi, které dlouhodobě zná.
  • Poskytne dítěti program, který je složen ze široké škály aktivit - některé jsou čistě zábavné, jiné zábavně naučné.
  • Dopřeje si pár volných víkendů, když je dítě na výpravě.

Děti se naučí vařit Výuka šití na stroji Pečení na rozpálených kamenech

Náklady spojené se skautováním

Poplatky spojené se skautováním se snažíme držet na úrovni dostupné všem. Využíváme k tomu dotací a darů (např. od Královéhradeckého kraje) a ve srovnání s jinými zájmovými kroužky je třeba vyzdvihnout, že oddíloví vedoucí dělají svou práci nezištně. To nám umožňuje nejen na táborech, ale také na oddílových schůzkách a jiných akcích držet kvalitu programu na vysoké úrovni za přijatelné ceny. Je logické, že si rodiče kladou otázku, na kolik je ta sranda vyjde. Doporučujeme proto počítat s níže uvedenými položkami:
  • Roční členský příspěvek činí 900 Kč (500 Kč pro skautující sourozence) a krom registrace zahrnuje i prostředky na zabezpečení fungování oddílu, provoz kluboven, pojištění dětí na skautských akcí a navíc časopis pro svou věkovou kategorii.
  • Výpravy se konají několikrát do roka a jejich cena se pohybuje zhruba od 100 Kč za jednodenní výpravu (jízdné, vstupné), a cca 300 Kč u vícedenní akce (včetně stravy a ubytování).
  • Cenu za letní tábor se snažíme udržet pod hranicí 3.000 Kč (přesná částka záleží na lokalitě a délce tábora).
  • Pořízení skautského kroje je jednorázovým, respektive dlouhodobým výdajem. Nejdražší je samotná košile (cca 500 Kč), doplňky jsou výrazně levnější. Nepořizuje se však ihned po vstupu.

Táborová interaktivní přednáška hasičů Táborový workshop - základy bubnování Táborový workshop - agility

Jak postupovat?

Pokud jste již rozhodnuti přihlásit i své dítě, tak kontaktujte někoho z vedoucích a pošlete ho k nám na skautskou schůzku. Samozřejmě ho můžete i doprovodit, pokud jej nechcete pouštět samotné. Termíny i kontakty najdete pod položkou oddíly. Případně můžete ještě omrknout některou z dalších sekcí webu, kde zjistíte více informací:
  • informace pro nováčky - podívejte se, na co se vaše dítě může ve skautu těšit
  • informace o skautingu - pokud vás zajímá, jaké jsou principy skautingu, jak vypadá skautské logo a znak, jaké jsou výchovné kategorie, co je to skautský kroj, nebo třeba jaký je vztah mezi skautem a junákem, mrkněte do sekce skauting
  • středisko Krakonoš Vrchlabí - zde najdete bližší informace o našem středisku, jeho historii i současnosti
  • lidé na středisku - oddíloví vedoucí, kteří se starají o vaše děti a další činovníci, kteří zodpovídají za chod střediska