NowinkySkautingStřediskoPro nováčkyKontakt
GalerieNáš týmOddílyPro rodičePronájem
Střediskový tábor Desná 2018
nowinky 2008

Svítíme a stavíme

21. listopadu 2008
Koncert pro Světlušku (foto 2007) Včerejším benefičním koncertem, který jste mohli sledovat na ČT1 vyvrcholil další ročník nadačního fondu Světluška, jehož patronkou je zpěvačka Aneta Langerová. Sbírka Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým handicapem a do projektu se zapojili i vrchlabští skauti. V den, kdy svítí světlušky, vyrazili do ulic a za pomoci vás, štědrých dárců, se jim podařilo navýšit konto této nadace o 23.518,- Kč. Vzhledem k velikosti našeho městečka a počtu dobročinných sbírek, které se tu každoročně konají, je to velice pěkná částka. Vám všem, kteří jste zakoupením náramku nebo magnetku přispěli, děkujeme. Pokud jste na naše hlídky s krovkama a tykadlama nenarazili, můžete přispět zasláním dárcovské SMS ve tvaru "DMS SVETLUSKA" na číslo 87777 (cena 30,- Kč).

Postavme školu v Africe Světluška však není jediná dobročinná akce, které jsme se letos na podzim zúčastnili. V říjnu se konal pátý ročník sbírky Postavme školu v Africe. Částka, kterou se letos podařilo ve Vrchlabí vybrat sice není tak vysoká, jako v případě Světlušky, přesto stojí za zmínku. Za získaných 8.649,- Kč může být nakoupena třeba tabule a ještě čtyři lavice, židle a několik školních potřeb navrch (viz oficiální web). Chcete-li i vy dopřát dětem z Etiopie to, co je pro nás samozřejmostí, tedy základní vzdělání, i zde je možnost dárcovské SMS. Odešlěte "DMS AFRIKA" na stejné číslo 87777.

Pro zájemce tady máme jestě krátký zápis ze zahajovací výpravy nejmladších členů našeho střediska. O jeho sepsání se postaral Kartáček.

Zlatý podzim se skautem

19. září 2008
Studené noci a sychravá rána, u některých navíc doplněny o podzimní deprese, jsou neodvratně spojeny s tímto ročním obdobím. Právě v těchto dnech je tedy vhodné strávit nějaký čas ve skautu a přinést babí léto alespoň do svých myšlenek. Musíme být hezky trpěliví. Neuvěřitelně pestrá kolekce podzimních barev na sebe snad nenechá dlouho čekat.

Bez dlouhého otálení se ale vrhneme na to, co vás zajímá asi nejvíc. A sice, co nového najdete na našem webu. Dnešní aktualizace se týká dvou akcí, pořádaných naším střediskem. Již druhou říjnovou sobotu pro vás středisko Krakonoš organizuje turnaj ve vybíjené, v oblíbené dětské hře, známé zejména z hodin tělesné výchovy. Akce je zaměřena na vlčata a světlušky. Podrobnosti a také přihlášku na turnaj naleznete v akcích.

O týden později, tedy o víkendu 17.-19. října, startuje další ročník známého rádcovského kurzu Zlatá stopa - ročník 2008. Průvodní dopis k prvnímu víkendu pro přijaté frekventanty je nyní možné stáhnout v sekci věnované právě tomuto kurzu. Na setkání se všemi letošními účastníky se těší celý náš pořadatelský tým a věříme, že si tyto dny společně užijeme.

Dvojka je jednička

20. května 2008
Hned na úvod pro vás mám dvě zprávy. A jak už to tak bývá, jedna je dobrá a druhá špatná. Začněme tou špatnou, ať to máme z krku. Z dvouměsíčních intervalů mezi jednotlivejma aktualizacema webu se nám pomalu, ale jistě, stává tradice. Tou dobrou zprávou je, že já jsem nikdy moc nebyl na dodržování tradic, takže v tomto směru mně v častější aktualizaci nic nebrání.

Když jsem na začátku mluvil o 1 dobré a 1 špatné zprávě, nebyla to úplná pravda. Ano, špatné zprávy došly (nebojte, do příště objednáme dostatečné množství ;-), ale těch dobrých, lepších a lepšejších ještě na skladě pár zbývá.

Okresní kolo ZVaS 2008

Pro naše středisko nejpřekvapivější je umístění hlídky druhé smečky vlčat, Permoníku, na prvním místě v okresním kole Závodu vlčat a světlušek. Nesmírně jim touto cestou gratulujeme a přejeme hodně štěstí na krajském kole. Na krásném třetím místě se pak umístila vrchlabská pětka (5. roj světlušek - Poštolky). I ty si zaslouží naši pochvalu. Fotky si můžete prohlédnout v našem externím fotoalbu, o které se zejména Šmudla svědomitě stará.

Další zpráva potěší především skauty a skautky ve věku 13-14 let, kteří se nebojí poznat něco nového. Na podzim jsme si pro vás totiž připravili již šestý ročník rádcovského kurzu Zlatá stopa. Pro bližší informace stačí jeden click!

Co nás ještě čeká a nemine? Na neděli 7. června je naplánovaná cyklistická výprava pro členy našeho střediska, kteří si v podvečer téhož dne budou moci společně se svými rodiči opéct buřty a posedět u táboráku.

Na závěr zprávičky ze skautské klubovničky - díky dvoudení brigádě se nám podařilo trochu zkulturnit klubovnu a její okolí, které je/bylo značně narušené vlivem probíhající výstavby rodinných domků. V hlavách našich oldskautů se právě rodí nápad na opravu přilehlého hřiště a před klubovny bude zaseta americká tráva. Držme jí všichni palce, ať se skrz ty úrodný šutry probojuje na povrch. 8)

Fotky made in China

19. března 2008
Ples 2008 made in China Dnes v časných ranních hodinách na náš web dorazily fotky ze sedmého skautského plesu, který netřeba představovat. Chuděry lehce zabloudily, a tak jim ta cesta trvala o pár dnů déle, než bylo v plánu.

Vraťme se ale ještě na chvíli zpět do onoho večera nabitého exotickou atmosférou daleké Číny. Na začátku nás navštívil "Zahraniční student" spolu s členy střediska Krakonoš a krátce po půlnoci přisvištěla "Mimořádná linka Praha-Tokio". Mezitím doprovodila kapela Sonet vaše taneční kroky, o čínská slůvka jste obohatili svou slovní zásobu a rodinné jmění rozšířili o ceny vyhrané v tombole. Účastníkům plesu se navíc naskytla možnost ochutnat pravou čínu a někteří nám předvedli, že v pojídání čínských nudlí jsou opravdoví mistři. Bylo toho ale daleko víc...

Za těch 7 let jsme si již zvykli, že sál, ve kterém ples pořádáme, nepraská ve švech. Příjmy ze vstupného a z prodaných lístků do tomboly sotva pokryjí náklady. Ani to nás však dosud neodradilo. Rok co rok věnujeme několik týdnů shánění cen do tomboly a několik dnů přípravě jediného večera. Důvodem naší vytrvalosti jste právě vy, pravidelní návštěvníci skautského plesu ve Vrchlabí. Samozřejmě jsme rádi za každou novou tvář, která se na plese objeví. Nejvíce si ale ceníme těch, kteří se každoročně vrací a dokazují nám tak, že to, co děláme, má smysl. Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na brzkou shledanou!

Na závěr bych si dovolil poděkovat MÚ Vrchlabí za prominutí poplatku za pronájem sálu Střelnice. Ušetřené peníze budeme moci použít například na nákup nových her a výtvarných potřeb pro děti z našeho střediska.

Skautský ples 2008

17. ledna 2008
Ano, ano, sypu si popel na hlavu. Dva měsíce bez aktualizace, to už je opravdu na facku. Ale minulost stejně neovlivním, tak snad se z ní alespoň poučím. Takže vám jménem střediska přeju dodatečně krásný nový rok 2008 a zejména hodně štěstí a nervy z oceli. Pokud jste si poctivě nastudovali horoskop, tak možná víte, že je budete potřebovat. 8)

Ale neházejte flintu do žita! Jednak se vám možná bude hodit, až se začne ten horoskop na letošní rok naplňovat a druhak nám 6. února začíná podle čínského horoskopu rok krysy. A ten s sebou přinese nové začátky, šanci na to, aby váš život získal novou šťávu. V tomto roce je zkrátka možné všechno. Hlavně pamatujte, že vše, co letos uděláte, bude mít v budoucnu velké důsledky.

No a devět dnů poté, co k nám přiběhne krysa, dorazí i sedmý skautský ples made in China! Tak koukejte přijít, protože co když je to právě ta událost, která dodá vašemu životu šťávu? Co když vám právě tento ples přinese novou, lepší budoucnost? Přece byste si tu příležitost nenechali uniknout mezi prsty. Navíc - vše co je made in China, je zárukou kvality! =)

Tak to byl takový malý výhled do budoucna a teď by bylo ještě dobré poohlédnout se alespoň lehce po událostech v těch posledních dvou měsících, kdy se vám na našem webu nepodařilo najít nic nového. Začneme listopadem, kdy se 1. oddíl skautů vydal na výpravu do Adršpachu a zajímavá výprava čekala i Poštolky a Permoník.

No a můžeme se přesunout k prosinci. V tomto měsíci se toho událo povícero. Vernisáží jsme v pátek 14. 12. zahájili výstavu fotek, na jejíž přípravě mají největší zásluhu Tom s Marťou. O den později se hrstka sportovně nadaných členů našeho střediska vydala do Malých Svatoňovic na floorballový turnaj Čapkovice Open. Ale protože vychloubání se je nám cizí, nebudeme naše úspěchy zveřejňovat přímo na titulní stránce (najdete je na adrese http://capkoviceopen.wz.cz).

V pátek před Vánoci se konala tradiční vánoční besídka, o Štědrém dnu rozzářili naši skauti a skautky vaše domovy betlémským světlem a na konci roku podnikli oldskauti a roveři výpravu na běžkách.

...a ještě pár informací o prvních dvou lednových týdnech. Kromě sportovních aktivit, jako je Šmudlou organizovaný bowling nebo lezení na stěně, přišla Bjetuš se zbrusu novým MEGAdrbem. Po Dělobuchovi s Klárkou, kteří se rozhodli pro vyvrcholení skautského života vloni na táboře, je na obzoru další skautská svatba. A sice dvou našich činovníků. Jak se ale záhy zjistilo, celý středisko o tom ví už asi od října, jenom k nám dvěma do Prahy se to vleklo tři měsíce. Drby už zkrátka nejsou, co bejvaly. Měly by se informovat o existenci globalizace a trochu zapracovat na infrastruktuře. 8)

A ještě závěrečná rada Haliny Pawlowské: Nenajdeš-li tu nic nového, mrkni do našeho fotoalba krásného. A to je všechno, dobrou noc.
ARCHIV PŘEDCHOZÍCH LET

2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004
instagram — @skauti_vrchlabifacebook — @skautvrchlabirajče.net — skautizvrchlabi

Skauti v českých médiích

Vybrané články ze skautské Křižovatky

Junák — český skaut, z. s. | stránky ústředí
Skautská křižovatka
facebook: Junák — český skaut
instagram: Junák — český skaut
Skautská křižovatka
Skautská křižovatka

Podporují naši činnost
Královéhradecký krajMěsto VrchlabíMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy