3. ledna 2018
Poštolky - 5. roj světlušek

Poštolky - tábor 2005 Do roje světlušek chodí nejen děvčata ve věku od 6 do 11 let, ale i starší, které pak pomáhají s přípravou programu. Ten je vzhledem k veliké hravosti dětí v tomto věku hodně pestrý a naše světlundy hrají mnoho zajímavých her, při kterých zažijí velikou spoustu legrace. Pomocí her poznávají samy sebe, svoje kamarády i přírodu okolo sebe. Hra je prakticky provází na každém jejich kroku. Jelikož jde o děvčata, nechybí na schůzkách a oddílových podnicích rukodělné práce. Světlušky vyšívají, lepí, stříhají, navlékají a dělají kupu dalších činností, na jejichž konci je vždy pěkný výrobek, který by řada z nás jen těžko svedla. Naše světlušky a vlčata jsou prostě malá sluníčka, která svým smíchem prosvěcují naše středisko.

Termín schůzek

Schůzky světlušek
každý čtvrtek od 16:00 do 17:30
Schůzky skautek
jednou za 14 dnů v pátek od 16:00 do 17:30

Roj vede sestra Martina Teplá - Marťa, která dělala v oddíle několik let zástupkyni, a úlohu vedoucí oddílu tedy hravě zvládá. Oporou jí jsou Árty, Zuzka a Žužlina, které se spolupodílí na přípravě programu. Vzhledem k věkovému rozptylu členek tohoto oddílu jsou schůzky rozděleny.
Mladší holky, tedy světlušky v pravém slova smyslu, se scházejí na klubovně každý čtvrtek. Pro ně připravuje program Zuzka Tomešová - Zuzu spolu s Věrou Limberkovou - Žužlinou. Obě dvě absolvovaly kromě rádcovského kurzu Zlatá Stopa také čekatelský kurz, čímž zdolaly další příčku na stupni skautského vdělávání. Svou roli zde mají i starší dívky - skautky (jsou při ruce mladším kamarádkám). Ty však mají navíc svou vlastní schůzku, kterou vede Martina Teplá - Marťa, za asistence Gabriely Kordové - Árty. Koná se kde jinde, než na skautských klubovnách a to každý druhý pátek.

Připojte se k nám...

Chodí-li vaše dcera již minimálně do 1. třídy, stačí, aby dorazil na nějakou oddílovou schůzku, kde má možnost se podívat, jak takový život v roji světlušek vypadá a obdží zde další potřebné informace.
Máte-li nějaké dotazy, kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu, nebo telefonu. Odkaz na stránku, kde naleznete kontakt na vedení roje je v levém dolním rohu.

Ke stažení: Přihláška mladšího člena

Poštolky - 5. roj světlušek Poštolky - 5. roj světlušek Poštolky - 5. roj světlušek Poštolky - 5. roj světlušek Poštolky - 5. roj světlušek Poštolky - 5. roj světlušek Poštolky - 5. roj světlušek Poštolky - 5. roj světlušek Poštolky - 5. roj světlušek Poštolky - 5. roj světlušek Poštolky - 5. roj světlušek Poštolky - 5. roj světlušek Poštolky - 5. roj světlušek Poštolky - 5. roj světlušek Poštolky - 5. roj světlušek

Vůdkyně 5. roje světlušek - Poštolek
Martina Teplá - Marťa