6. září 2018
Lidé na středisku

Aleš Kalenský - Paleček

vedoucí střediska
Poprvé jsem byl na skautské schůzce tuším v červnu 2000, kdy mne tam přivedli spolužáci ze třídy. Protože mne tato činnost nadchla, zůstal jsem zde a postupem času jsem se z rádce skautské družiny stal vedoucím vrchlabského střediska.

Paleček

ročník: 1987
kvalifikace: Vůdcovská zkouška,
Zdravotník zotavovacích akcí,
kurz "Pracovník s dětmi a mládeží ve volném čase",
kurz "Hlavní vedoucí dětského tábora"
citát: Být připraven je nejdůležitější předpoklad úspěchu.
(Henry Ford)
Mám rád pizzu, a nesnáším čekání. Ačkoliv neumím zpívat ani hrát na žádný hudební nástroj, spoluzaložil jsem hudební skupinu.

Michaela Sedláčková - Herma

zástupkyně vedoucího střediska, vedoucí Poštolek
Do skautu jsem se dostala v páté třídě, kdy k nám do třídy přišli skauti, kteří chtěli představit co to skauting je, co nás čeká, pokud se k nim přidáme. Zaujalo mě to natolik, že jsem tam vydržela do dnes a vedu oddíl světlušek a zároveň dělám zástupce vedoucího střediska.

Herma

kvalifikace: Čekatelský kurz VLK,
Vůdcovský kurz Oikos,
zdravotnický kurz
citát: Až ti bude v životě nejhůř, otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
(John Lennon)
Miluji těstoviny na všechny způsoby, slunečnice a srandu. Nesnáším hady, pavouky, nedodržené sliby.

Petr Hamerle - Šmudla

vedoucí Permoníku
Ve skautu jsem od roku 1993 (Ústí nad Labem), od roku 2004 pak ve Vrchlabí.

Šmudla

ročník: 1980
kvalifikace: Čekatelský kurz
Zdravotník zotavovacích akcí
Zdravotnický lesní kurz Seleška
Vůdcovská zkouška
Lesní škola Vlčácká
citát: Příteli k pomoci třeba o půlnoci.

Denisa Janotová - Denča

zástupkyně vedoucího Permoníku
Ve skautu jsme od roku 2005

Denča

ročník: 1998
kvalifikace: Rádcovský kurz Žirafa
Rádcovský kurz Zlatá stopa
Čekatelský kurz MOA
citát: Svět nezměníme tím, co děláme, změníme ho tím, jací jsme.

Hana Vrňatová - Zajda

vedoucí Skorců
Ve skautu jsem od roku 2008. Přišla jsem zrovna na závody vlčat a světlušek a jelikož jsem byla úplně stejná, jako můj bratr, Zajíc, hned první den jsem získala přezdívku – Malá Zajícová. Skautská činnost mě tak moc nadchla, že už jsem u ní zůstala a získala spoustu skvělých přátel. Nyní se podílím na vedení smíšeného oddílu skautů a skautek.

Zajda

ročník: 1997
kvalifikace: Rádcovský kurz Zlatá stopa,
Setkání rádců Žirafa,
Čekatelský lesní kurz MOA
Zdravotník zotavovacích akcí ČČK
Vůdcovský kurz Falconeri
citát: Má-li člověk důvěru v sebe i v to, co dělá a co chce dělat, pak pro něj není žádné neštěstí příliš velké na to, aby se nedalo překonat.
(Lee Maranz)
Všichni dospělí začínali jako děti. Málokdy si to ale pamatují.
(Malý Princ)
Mám ráda umění, především hudbu. Mám ráda teplé slunné dny plné pohody a uvolnění. Nejradši mám ale přátele okolo sebe a chvíle trávené s nimi :-) Nesnáším vařená vajíčka a nudu. (Tu se mnou ale jen tak nezažijete!)

Dagmar Pohlová - Dáda

kronikářka, zástupkyně vedoucí Poštolek
Skautkou jsem se stala v roce 2002.

Dáda

kvalifikace: Rádcovský kurz
Čekatelský kurz
Zdravotník zotavovacích akcí
Vůdcovská zkouška

Ondřej Štěpánek - Bolek

zástupce vedoucí Skorců
Ve skautu jsem od roku 2003, kdy jsme se přišli s bráchou podívat na schůzku vlčat.

Bolek

kvalifikace: čekatelský kurz Arbor Vitae
Mám rád olivy a jízdu na kole.

Jan Mašek - Frankey

V březnu roku 1997 mě přivedl do skautu spolužák a od té doby jsou skautské klubovny mým druhým domovem. :)

Frankey

ročník: 1989
kvalifikace: Čekatelský lesní kurz CORDA,
Vůdcovská zkouška,
zdravotnický kurz
citát: Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. Kdo myslí jenom na sebe, ochudí jiné o sebe, ochudí sebe o jiné, zakrní a zahyne.
(Jan Werich)
Miluju hudbu a tvoření hudby, mám rád veškeré kolektivní sporty a musím zmínit také scházení se s přáteli, neboť jsem velice společenský člověk :-)

Jakub Mašek - Jonáš

předseda revizní komise