NowinkySkautingStřediskoPro nováčkyKontakt
Střediskový tábor Desná 2018
náš tým

Lidé na středisku

Statutární orgán a jeho zástupce

Jonáš

Marťa
Martina Teplá
volená členka SR

Vedoucí oddílů a jejich zástupci

Denča

Jakub Mašek – Jonáš

vedoucí střediska
Jonáš
Všichni dospělí začínali jako děti. Málokdy si to ale pamatují.
Malý Princ
Má-li člověk důvěru v sebe i v to, co dělá a co chce dělat, pak pro něj není žádné neštěstí příliš velké na to, aby se nedalo překonat.
Lee Maranz

Hana Vrňatová – Zajda

zástupkyně vedoucího střediska a vedoucí Skorců
Ve skautu jsem od roku 2008. Přišla jsem zrovna na závody vlčat a světlušek a jelikož jsem byla úplně stejná, jako můj bratr, Zajíc, hned první den jsem získala přezdívku – Malá Zajícová. Skautská činnost mě tak moc nadchla, že už jsem u ní zůstala a získala spoustu skvělých přátel. Nyní se podílím na vedení smíšeného oddílu skautů a skautek. Od března 2019 jsem pak zástupkyní vedoucího střediska.
kvalifikace: Čekatelský lesní kurz MOA
Zdravotník zotavovacích akcí ČČK
Vůdcovský kurz Falconeri
Zajda
Zajda má ráda umění, především hudbu. Má ráda teplé slunné dny plné pohody a uvolnění. Nejradši má ale přátele okolo sebe a chvíle trávené s nimi :-) Nesnáší vařená vajíčka a nudu – tu s ní ale jen tak nezažijete!
Být připraven je nejdůležitější předpoklad úspěchu.
Henry Ford

Aleš Kalenský – Paleček

hospodář střediska
Poprvé jsem byl na skautské schůzce tuším v červnu 2000, kdy mne tam přivedli spolužáci ze třídy. Protože mne tato činnost nadchla, zůstal jsem zde a postupem času jsem se z rádce skautské družiny přes vedoucího vrchlabského střediska Krakonoš, dostal k dnešní úloze hospodáře.
kvalifikace: Vůdcovská zkouška,
Zdravotník zotavovacích akcí,
kurz 'Pracovník s dětmi a mládeží ve volném čase'
kurz 'Hlavní vedoucí dětského tábora'
Paleček
Paleček má rád pizzu, a nesnáší čekání. Ačkoliv o sobě tvrdí, že neumí zpívat ani hrát na žádný hudební nástroj, spoluzaložil hudební skupinu.
Až ti bude v životě nejhůř, otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
John Lennon

Michaela Sedláčková – Herma

vedoucí Poštolek
Do skautu jsem se dostala v páté třídě, kdy k nám do třídy přišli skauti, kteří chtěli představit co to skauting je, co nás čeká, pokud se k nim přidáme. Zaujalo mě to natolik, že jsem tam vydržela do dnes a vedu oddíl světlušek.
kvalifikace: Čekatelský kurz VLK
Vůdcovský kurz Oikos
zdravotnický kurz
Herma
Hermelín, zkráceně Herma, miluje těstoviny na všechny způsoby, slunečnice a srandu. Nesnáší hady, pavouky a především nedodržené sliby.
Svět nezměníme tím, co děláme, změníme ho tím, jací jsme.

Denisa Janotová – Denča

vedoucí Permoníku
Ve skautu jsme od roku 2005.
kvalifikace: Vůdcovský kurz Quo Vadis
Zdravotník zotavovacích akcí ČČK
Čekatelský kurz MOA
Denča
Příteli k pomoci třeba o půlnoci.

Petr Hamerle – Šmudla

člen revizní komise
Do skautu jsem nastoupil roku 1993 v Ústí nad Labem, od roku 2004 pak působím ve Vrchlabí.
kvalifikace: Severočeská záchranářská lesní škola Seleška
Zdravotnický kurz
Vůdcovská zkouška
Vlčácká lesní škola
Šmudla
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl, a když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to co není, jak tomu v mnoha případech je.
Jan Werich

Kateřina Tomášová – Barvička

zástupkyně vedoucí Poštolek
Skautuju od roku 2008, kdy jsem na skauty zavítala při náboru. Začalo mě to hrozně bavit a baví doteď.
kvalifikace: Čekatelský kurz Arbor Vitae
Barvička
Barvička má ráda kreativitu a vše s ní spojené. Baví ji kreslení a vyrabění čehokoliv. Občas si i ráda zazpívá nebo zabrnká na kytaru.

Dagmar Nekovaříková – Dáša

zástupkyně vedoucí Poštolek
Skautkou jsem se stala v roce 2002.
kvalifikace: Vůdcovská zkouška
Zdravotník zotavovacích akcí
Čekatelský kurz
Dáša

Ondřej Štěpánek – Bolek

zástupce vedoucí Skorců
Ve skautu jsem od roku 2003, kdy jsme se přišli s bráchou podívat na schůzku vlčat.
kvalifikace: Vůdcovská zkouška Falconeri
Čekatelský kurz Arbor Vitae
Bolek
Bolek má rád olivy a jízdu na kole.
Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. Kdo myslí jenom na sebe, ochudí jiné o sebe, ochudí sebe o jiné, zakrní a zahyne.
Jan Werich

Jan Mašek – Frankey

předseda revizní komise
V březnu roku 1997 mě přivedl do skautu spolužák a od té doby jsou skautské klubovny mým druhým domovem. :)
kvalifikace: Vůdcovská zkouška
zdravotnický kurz
Čekatelský lesní kurz CORDA
Frankey
Frankey miluje hudbu a tvoření hudby. Má také rád veškeré kolektivní sporty a v neposlední řadě scházení se s přáteli, neboť je velice společenský člověk :-)

Martina Teplá – Marťa

volená členka střediskové rady
Marťa

Jan Janoch – Weve

tajemník a webmaster sřediska
Do skautu mě v roce 1998 přivedl můj kamarád z gymplu Ondra Bartoš – Batole. První oddílová schůzka, na kterou mě vzal, byla shodou okolností sáňkovací. Mobily tehdy nebyly standardní výbavou a Ondra nevěděl kde přesně je sraz, tak jsme odpoledne strávili obcházením potenciálních lokalit zasněženého Vrchlabí. Ostatní jsme našli až za tmy, ke konci schůzky. Navzdory nepříliš působivému začátku jsem ve skautu vydržel dodnes. Přes šéfredaktora oddílového časopisu nebo rádce družiny Tygrů jsem se díky tehdejšímu vedoucímu Čajochovi dostal k funkci tajemníka, kterou zastávám dodnes.
Veverka
Veverka, zkráceně Weve, je minimalista a nerozhodný perfekcionista, který miluje pořádek. Ale nebaví jej ho dělat a nedokáže ho udržet.

Tipy ke čtení

instagram — @skauti_vrchlabifacebook — @skautvrchlabirajče.net — skautizvrchlabi

Skauti v českých médiích

Vybrané články ze skautské Křižovatky