Aktualizace:
20. února 2019
Galerie

Rok 2018


Rok 2017


Rok 2016


Rok 2015


Rok 2014


Rok 2013


Rok 2012


Rok 2011


Rok 2010


Rok 2009


Rok 2008


Rok 2007


Rok 2006
Skautský ples 2008 - made in China

Skautský ples 2008 - made in China
Počet fotek: 120
Datum akce: 15. února 2008

Nahlédněte do fotek z večera nabitého exotickou atmosférou daleké Číny. Na začátku nás navštívil "Zahraniční student" spolu s členy střediska Krakonoš a krátce po půlnoci přisvištěla "Mimořádná linka Praha-Tokio". Mezitím doprovodila kapela Sonet vaše taneční kroky, o čínská slůvka jste obohatili svou slovní zásobu a rodinné jmění rozšířili o ceny vyhrané v tombole. Účastníkům plesu se navíc naskytla možnost ochutnat pravou čínu a někteří nám předvedli, že v pojídání čínských nudlí jsou opravdoví mistři. Bylo toho ale daleko víc...


Zapomenuté i známé kouty Českého Slezska

Zapomenuté i známé kouty Českého Slezska
Počet fotek: 77
Datum akce: 24. – 31. srpna 2007

Na samém sklonku prázdnin se roveři Frankey, Jonáš a Zajíc spolu s vedoucím kmene Čajochem vydali na puťák do zapomenutých i známých koutů Českého Slezska. Oprášili tedy místa, která před nimi Wapiti již navštívili v roce 2004, avšak v jiném složení. Tábor byl představován jako odpočinková akce pro R&R Wapiti, jako jakési vyvrcholení skautského roku. Ale věřte mi, žádné leháro to není. No zkuste si vyšlápnout Lysou horu se čtyřicetikilovou tonáží na zádech. =) Ať už je ale každý den sebenáročnější, jedná se o nevyčerpatelný zdroj nezapomenutelných zážitků. Spolu s fotografiemi na vás čeká také reportáž.


Střediskový tábor Pecka 2007

Střediskový tábor Pecka 2007
Počet fotek: 198
Datum akce: 28. července – 11. srpna 2007

Po dvou letech se opět uskutečnil tábor střediskový, kterého se zúčastnily všechny 3 výchovné oddíly. Prožili spolu patnáct neopakovatelných dnů na osvědčené Pecce. Spolu ráno vstávali, spolu jedli a večer uléhali ke spánku. Společně přivítali nové století skautingu a vyrobili totem. Poštolky se proměnily v Kelty, Jednička plnila tajnou ITSAC Mission 2007 a Permoník nahlédl do Starých pověstí českých. Miliony ve hře "Seber nebo přeber" rozdal Pavel Žluna. Podrobnosti k jednotlivým táborovým dnům si ostatně můžete přečíst v táborovém reportu.


Putování s Broučkem

Putování s Broučkem
Počet fotek: 87
Datum akce: 9. – 15. července 2007

I přes nižší účast táborníků se tábor určený dětem z vrchlabských základních škol vyvedl. Během jednoho týdne se zúčastnění vykoupali v Aquaparku ve Špindlerově Mlýně, vystoupáním do výšky 1602 m.n.m se jim podařilo zdolat vrchol Sněžky, nejvyšší hory Česka. Dolů to vzali kvůli nepřízni počasí lanovkou, aby jim zbyly síly na další dny. Vydali se na expedici do divoké safari v královedvorské ZOO, občerstvili se v tamní restauraci a samozřejmě nechyběla spousta her a boj o poklad.


Praha - Šátková metropole

Praha - šátková metropole
Počet fotek: 184
Datum akce: 20.-22. dubna 2007

Skupinka Vrchlabáků navštívila Prahu, kde se o předposledním dubnovém víkendu sešlo přes 5000 skautů, aby oslavili 100 let existence této organizace. Za dva dny se toho moc stihnout nedá, obzvlášť, když se potýkáte s návaly turistů, ale my dělali, co bylo v našich silách a navštívili Pražský hrad, prohlédli si zoologickou a botanickou zahradu, vystoupali na Petřínskou rozhlednu a na Mosteckou věž. Pokochali se krásou Křižíkovy fontány za doprovodu Queenů, prozkoumali skautsky naladěný Staromák, zapařili s Ewou Farnou a Ready Kirken a načerpali mraky zážitků. Krom fotografií samotných vám doporučuji přečíst si podrobnou reportáž.


Skautský ples 2007 - První republika

Ples 2007 - První republika
Počet fotek: 184
Datum akce: 2. března 2007

Šestý skautský ples se nesl v duchu První republiky. Kromě starých známých tváří se zbrusu novými a dosud neokoukanými vráskami se letos v KD Střelnice sešlo také pár rodičů našich skautů. No a my vám samozřejmě přinášíme fotky z tohoto galavečera. Z večera, kterým vás od 20:30 provázel Sobík. Z večera, na kterém hrála kapela Koneckonců. Z večera, na kterém děti zatančily "Světluškovské Blues", Bjetuš odkryla "Zrcadlo Lídy Baarové" a vzduch rozvířily "Holky z Riviéry". Nikdo jistě neopustil sál s prázdnou. Někteří vyhráli v soutěži, jiní si odnesli cenu z tomboly a všichni se obohatili o nové zážitky. Na své si zkrátka přišel opravdu každý. Aby taky ne, když se Šmudlovi podařilo dát dohromady přes pět set cen.


Aneta Langerová - Loučení se zimou

Aneta Langerová - Loučení se zimou
Počet fotek: 35
Datum akce: 15. dubna 2006

Dva dny před pondělím velikonočním, tedy v sobotu 15. dubna 2006 se členové našeho střediska vydali na koncert Anety Langerové, který se konal ve Špindlerově Mlýně ku příležitosti loučení s letošní zimou.
Trochu nevděčné role předskokana se ujala skupina Obří broskev, která na Anetku natěšený dav zrovna dvakrát nezaujala. S příchodem letošní zlaté slavice se však vše otočilo o 180°, lidé se začali opravdu bavit a vibrace, které se šířily z reproduktorů rozhýbaly i ty, kteří o to nestáli. Holt - kdo umí, ten umí!


Skautský ples 2006 - Krkonošská pohádka

Skautský ples 2006 - Krkonošská pohádka
Počet fotek: 78
Datum akce: 3. března 2006

Pátý ročník skautského plesu se uskutečnil ve stylu Krkonošské pohádky. U vchodu vás zkasíroval hajnej, při cestě do sálu seřval Trautenberk a celým večerem hosty provedli Anče s Kubou.
Ani letos nechyběla Batoletem poctivě nakradená tombola a již podruhé jsme přivítali DJ Votrubce. To vše doplněno hip-hop předtančením v podání členů našeho střediska a scénkou Alles Gute po Krkonošsku!


Wapiti v Praze

Wapiti v Praze
Počet fotek: 63
Datum akce: 27.-30. října 2005

Podzimní prázdniny strávili roveři z našeho střediska v Praze. Pravda, nesetkali jsme se v 19:00 u Koně na Václaváku, jak bylo v plánu, ale zhruba půl hodiny před půlnocí na tamních skautských klubovnách. Výlet do atraktivního okolí Prahy se proměnil ve výlet do Ameriky. Návštěvu výstavy jsme vyměnili za ZOO a OskarIMAX za Palace Cinemas, kde jsme shlédli český film Doblba. Z původního plánu zrovna moc nezbylo, ale to nic nemění na tom, že jsme si to skvěle užili. Proto bych jménem nás všech rád poděkoval organizátorům akce - Čajochovi a Chipovi. No a pokud vás zajímá, jak to vypadá, když se dostanou burani do velkoměsta, koukněte do galerie. Mimo nás samotných tam naleznete také fotky zvířátek.


60 let skautingu ve Vrchlabí

60 let skautingu ve Vrchlabí
Počet fotek: 45
Datum akce: 12. září 2005

Téměř dva měsíce měli Vrchlabáci, turisté a všichni příznivci skautingu možnost shlédnout výstavu pořádanou ku příležitosti 60 let skautingu ve Vrchlabí. Vše bylo k vidění v Krkonošském muzeu.
V rámci výstavy naše středisko připravilo závody napříč Vrchlabím pro skauty z nejbližšího okolí a pro veřejnost akci, na níž se děti s rodičema mohly naučit plést košíky nebo náramky přátelství, ty mladší pak vyrobit zvířátko z kaštanů.


Skautský ples 2005 - Výlet do minulosti

Skautský ples 2005 - Výlet do minulosti
Počet fotek: 90
Datum akce: 18. února 2005

V pořadí již čtvrtý skautský ples provázela řada změn. Namísto tradiční kapely zde hrál DJ Votrubec, předtančení se ujali členové střediskové rady, kteří ve svém středu přivítali nejprve sultána se svým harémem, následně pak známou zpěvačku Dádu Patrasovou a její žížalu.
Vzduchem se rozléhaly slavné hity z let šedesátých, sedmdesátých, osmdesátých, také z let devadesátých no a nechyběly ani hudební pecky ze žhavé současnosti.


Honba za trutnovským drakem

Honba za trutnovským drakem
Počet fotek: 85
Datum akce: 6. listopadu 2004

Jak již název napovídá, konala se tato okresní hra pro skauty a skautky v Trutnově. I přesto, že počasí příliš nepřálo a v průběhu celé hry pršelo jak z konve, byli nakonec všichni účastníci nejen z velké bojově - poznávací hry ale i z doprovodného víceméně seznamovacího programu nadšeni.
Naše středisko zde reprezentovali členové Jedničky a Poštolek a to by vtom byl čert, aby některý z nich nevyhrál. Aby taky ne, když jsme měli zástupce v každé hlídce ;-) Který tým se stal vítězem není podstatné, neboť o dort, který na něj čekal se se všemi účastníky rozdělil.

Logo Krakonoš Nacházíte se na oficiálních internetových stránkach skautského střediska Krakonoš Vrchlabí.
All Original Content is copyright