1. října 2018
Pronájem

Chata na Pecce

Uprostřed lesů, pastvin a luk, mezi Novou Pakou a Dvorem Králové nad Labem, nachází se hrad a městečko Pecka. Bydlel zde i renesanční člověk Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic, což je zárukou kvality. Pohlédnete-li směrem... (momentálně si nevzpomínám kterým) možná, že zahlédnete někde mezi stromy základnu vrchlabských skautů - chatu na Pecce.

Chata má nádhernou zelenou střechu a je relativně zachovalá. Vrchlabští skauti sem jezdí pravidelně během roku na různé akce a v letním období se na nedaleké louce konají skautské tábory.

Možnost pronájmu

Pokud máte zájem strávit víkend či ještě delší dobu na naší chatičce, po předchozí domluvě a schválení střediskovou radou (je nutné nahlásit se alespoň 3 týdny předem) je vám chata k dispozici. Svůj zájem ohlaste u správce klubovny a chaty, bratra Tarzana (viz kontakty), od kterého obdržíte podrobnější informace, nebo rovnou vyplňtě rezervační formulář.

Možnost pronájmu je pouze pro skautské oddíly (pro všechny členy Junáka), ne pro širokou veřejnost či jiné organizované skupiny. Ve zvláštních případech může udělit středisková rada výjimku. Cena za prnájem chaty je 70,- Kč/osoba/noc (minimálně 700 Kč/noc).

Rezervace

Jak se k nám dostat od vlaku
Nejlepší je jet vlakem do Borovnice (trať 030 Liberec-Jaroměř). Až vystoupíte z vláčku, dejte se po asfaltové silnici do kopce. Na jeho vrcholu narazíte na žlutou turistickou značku, která vás bezpečně dovede až téměř k cíli. Půjdete cestou necestou, lesem i po silnici. Cestou minete po pravé ruce hájovnu a rybník, až nakonec dojdete na křižovatku cest nad koupalištěm. Zde se vydáte doprava do velmi prudkého kopce. Vnoříte se do labyrintu chatové osady. Nemějte ale strach! Budete stále stoupat po té samé cestě, až dojdete na její úplný konec, kde se vám po levé ruce objeví naše chatička. Má zelenou a špičatou střechu a nechybí také terasa s překrásným výhledem na obec i hrad Pecku.

Jak se k nám dostat od autobusu
Vystoupíte na náměstí na Pecce. Necháte za zády hrad Pecku, hotel Korunu i Roubal a vydáte se směrem ke kostelu sv. Bartoloměje, míjeje po pravé ruce smíšenku Manych. D ále se dáte doprava, půjdete okolo obecního úřadu a asi po 50 metrech odbočíte doleva v prudké pravotočivé zatáčce.
Začnete klesat po úzké stezce, vinoucí se peckovskými domy. Sejdete po ní až k řece a silnici, které přejdete a vystoupáte k místnímu hřbitovu. Odtud půjdete přímo za nosem po silnici směrem na Borovnici.
Asi po 200 metrech odbočíte znovu doleva a sejdete k místnímu koupališti, odkud začnete stoupat do velmi prudkého kopce a pomalu se budete vnořovat do labyrintu chatové osady.

Mapky

Mapa - Pecka a okolí